cz de

POMOC PRO KRYŠTŮFKA

Všem členům a golfistům dáváme na vědomí, že GOLF CLUB LUBY se zapojil od 22. 6. 2013 na pomoc pro Kryštůfka.

Akce probíhá až do září. Do té doby můžete každý přispět podle svého uvážení do klubové kasičky.
V září proběhne v Sokolově závěrečný turnaj, kde všichni golfové kluby, včetně našeho, předají Kryštůfkovi vybrané peníze v podobě šeku.

I MÁLO MŮŽE POMOCI !!!!!!!!!!!!!!

26. září 2013 byla předána částka ve výši 12.000,- pro Kryštůfka za Golf Club Luby.
Všem dárcům děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kryštůfek se narodil 21.4.2011. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, ale ve 32. týdnu přišla rána z čistého nebe. Na ultrazvuku byl diagnostikován hydrocefalus a podezření na aegenesis corpus callosum, což je chybějící přepážka mezi pravou a levou hemisférou, která zajišťuje komunikaci mezi oběma stranami mozku. Hned po porodu se obě diagnosy potvrdily a ještě k nim přibyla epilepsie, která je často "bonusem navíc" u lidí s poškozením mozku ať vrozeným nebo třeba poúrazovým. Po pár dnech nás propustili z porodnice domů, ale nikdo nedokázal říct, co bude dál. Za tři měsíce jsme se bohužel museli do nemocníce vrátit a Kryštůfek prodělal operaci hlavy, při které mu byla voperována drenáž, která zajišťuje odtok přebytečné tekutiny hromadící se v mozkových komorách do dutiny břišní.

Dnes jsou Kryštofovi dva roky a psychomotoricky je na úrovni asi čtyřměsíčního dítěte. Nemluví, s hračkami si nehraje, ještě ani pořádně nezvedá hlavičku a o lezení nebo dokonce chození nemůže být ani řeč. Proto s ním musím pravidelně cvičit dle Vojtovi metody a 2x týdně jezdíme na hipoterapii. Nedávno jsem se doslechla o lázních Klímkovice, kde provozují KLIM-THERAPY. Jedná se o cvičení na posílení svalstva pomocí speciálních popruhů u dětí s podobným postižením, jako má Kryštůfek. Další lázně s velkou úspěšnosti u dětí i dospělých s pohybovým postižením jsou na Slovensku, centrum ADELI. Tentokrát se jedná o cvičení ve speciálním „kosmickém“ obleku. Obě tyto metody jsou velmi úspěšné, ale jde o nadstandartní terapii, kterou si každý pacient hradí sám. U KLIM-THERAPY se jedná o 87 000 Kč za první čtyřtýdenní pobyt a je třeba jí opakovat každý půlrok po 14-ti dnech za téměř 45 000 Kč. Na Slovensku se cena pohybuje okolo 3000 € za dva týdny bez ubytování a stravy, pouze za terapii. Ráda bych svému dítěti dopřála to nejlepší, ale jako matka samoživitelka si to nemohu dovolit.

Další potřebné věci jako speciální kočárek, polohovací zařízení, autosedačka nebo rehabilitační stůl jsou částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, ale doplatky na ně se opět pohybují v řádech desetitisíců. Obávám se, že tyto věci si bez pomoci různých nadací, sponzorů nebo obyčejných lidí, kterým není lhostejný život handicapovaných lidí, nemůže dovolit téměř nikdo.

Proto tímto děkuji všem, kteří se rozhodli přispět Kryštůfkovy k tomu, aby se co nejvíce přiblížil k normálnímu a plnohodnotnému životu.

www.pomocprokrystufka.cz

14.1.2019

Hřiště je díky větší sněhové nadílce uzavřené.

10.12.

Hřiště je v období zimy dokud nenapadne sníh stále otevřené. Pro nečleny je zimní fee 150,- na den. Klubovna je již zavřena, v případě nepřítomnosti házejte fee do poštovní schránky. Děkujeme

29.10.

V nadcházejících dnech až do 18.11. bude provoz golfové klubovny velmi minimální z důvodu čerpání dovolené. Provoz areálu je zajištěný a hřiště je otevřené. Restaurace s kuchyní bude úplně uzavřena. Děkujeme za pochopené.

17.10.

Rádi bychom vás pozvali na poslední letošní turnaj „Beránční Texas Scramble“ v sobotu 20.10. od 10:00…..cannon start. Nikdy jste nejedli jehněčí masíčko nebo by jste rádi ochutnali jiné speciality z jehněčího než jste zvyklí? Máte jedinečnou příležitost. Tento turnaj je spojený s jehněčími hody z našeho chovu a bude se připravovat na několik různých způsobů. Občerstvení bude připraveno formou raut po hře a je zahrnuto v ceně startovného. Přihlášky do pátku 19.10. do 19:00.

12.10.

V sobotu 13.10. z důvodu konání turnaje bude hřiště volné okolo 13:30.